Jak to się wszystko zaczęło

O nas

Historia zaczęła się w 1983 roku

Odkąd pamiętam lubiłam miejsca, gdzie celebrowało się spotkania w gronie najbliższych. Najlepiej takie, gdzie z kuchni unosił się zapach ciasta drożdżowego, a herbatę piło się w filiżankach z uszkiem. U mojej babci w kuchni stał kredens, w którym były prawdziwe skarby: upieczony chleb, cukier w kostkach, miętowe dropsy…

Kiedy dorosłam, razem z mężem mieliśmy podobne wspomnienia i tak właśnie wyobrażaliśmy sobie „nasze miejsce”. Jako młode małżeństwo nie byliśmy w stanie zrealizować tego marzenia. Zaczynaliśmy swoje zawodowe ścieżki, urodzili się nasi synowie, musieliśmy podołać nowym życiowym wyzwaniom – marzenia się oddaliły.

I pamiętam jeden weekend, kiedy odwiedziliśmy rodzinny Maków. Pojawiła się możliwość zakupu działki i od razu ta myśl: tu stworzymy nasze miejsce. To oznaczało wiele wyrzeczeń, kredyt, dodatkowe prace – wszystko po to, aby tylko nie oddalać się od marzeń.

Dzisiaj, gdy przyjeżdżamy tu – do Makowicy, wiemy że było warto. To był dobry pomysł. To miejsce, o którym myślimy w pierwszej kolejności, gdy chcemy odpocząć. I nawet gdy za oknem deszcz – w kuchni nastawiam piekarnik z drożdżowym ciastem i pijemy herbatę w filiżance z uszkiem.

Serdecznie zapraszamy do Makowicy.

marzenka

Zadowoleni

Klienci

osoba

Iwona Jackowska

Dom uroczy, przytulny, ładnie urządzony. Ogród przepiękny ze stawem i wiatą grillową. To właśnie tu warto uciec od zgiełku codziennego życia po relaks dla duszy i ciała. Można wiele spraw w ciszy i spokoju przemyśleć przy filiżance smacznej herbaty, patrząc na płomienie w kominku. Jest to idealne miejsce dla warsztatów w małych grupach. Polecam!

osoba

Iwona Kłokosińska

Przystanek Makowica to przeurocze miejsce. Dom pełen przepięknych drobiazgów, starych mebli, cudnej porcelany. To barwny ogród z tysiącami kwiatów, zielony staw, magiczna altana z Jezusem Frasobliwym, przywiezionym z jednej z okolicznych wsi i pracujące w tle pszczoły. A całości dopełniają Gospodarze, urzekający serdecznością i gościnnością (te ciasta, pieczone mięsa, nalewki!). Gorąco polecam!

osoba

Agnieszka Tymoszuk

Urokliwe miejsce. Od chwili przekroczenia progu domu zaczyna się relaks. Ciepło i atmosfera tu panująca pozwala bardzo szybko odprężyć się i pozostawić troski gdzieś daleko. I im dłużej tu jesteś , tym bardziej troski się oddalają… Magiczne miejsce przez duże M.

Zobacz

Jak to wygląda